>
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Magic of Darkness
FOR IN DREAMS, WE ENTER A WORLD THAT'S ENTIRELY OUR OWN


Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Mondd el a titkod!

Válts gyorsan!

Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák
Vendég

Alexander V. Spark

Gwyneth Moss

Gwyneth Moss

Gwyneth Moss

Gwyneth Moss

Csoportok
Ki van itt?


Nincs

Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég
A legtöbb felhasználó (44 fő) Szomb. Szept. 24, 2016 4:23 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Könyvtár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet


Alexander V. Spark

Kor :
34
Keresem :
Hozzászólások száma :
54
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Könyvtár   Könyvtár EmptyKedd Szept. 20, 2016 8:28 pm


Könyvtár 6c526b97672b139d6e3422368b823329a12_www.kepfeltoltes.hu_


A hozzászólást Alexander V. Spark összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Szept. 21, 2016 4:16 pm-kor.
Vissza az elejére Go down


Alexander V. Spark

Kor :
34
Keresem :
Hozzászólások száma :
54
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyKedd Szept. 20, 2016 8:35 pm

Általában a vasárnapokat kitölti a családi ebéd és az azt követő csevegés, amit mostanában kicsit nehezebben viselek, mint annak idején. Ám a mostani alkalom igen érdekesre sikeredett. Miután bemutattam Katherinet a reakciók olyanok voltak, amire számította: Helen kicsattanó örömmel fogadta a hírt, míg Barrington – bár csak magába – láthatóan elégedetlenkedett a választással. De persze pont ez volt a cél.
Összességében elégedett lehetek a helyzettel, mégis a ma azzal a határozott céllal jöttem, hogy kiszedjem az apámból a választ, amire magamtól hónapok óta nem tudok rájönni. Igen bosszantó, hogy nem találtam megfejtést magamtól és kénytelen vagyok őt presszírozni a válaszokért, de a kényszer nagy úr.  Végül az étkezés után abban állapodtunk meg, hogy a könyvtárban beszélhetünk, én pedig úgy döntöttem ott várom meg, mintsem a lobbiban.
Már egy ideje nem érzem igazán otthonosnak ezt a házat, a tágas, kellemes elrendezése és a rengeteg emlék ellenére sem. Inkább tűnik csatatérnek, olyan terepnek ahol nem tudok igazán ellazulni, és úgy érzem minden pillanatban ugrásnak készen kell legyek. A könyvtár kicsit kivétel ez alól, egyike a kevés helyiségnek a házban, ami az én terepem. Legtöbb időm itt töltöttem gyerekkoromban, részben mert nagyon pihentetően hatott rám a harmonikus kompozíciójával, illetve az olvasást sem vetettem meg soha. A nagy ablak nyáron és tavasszal, fénnyel tölti meg az egész szobát, amikor pedig hidegebbre fordul az idő kellemes a kandalló mellett heverészni. Noha maga az elképzelés, hogy tüzet vigyünk egy igen éghető szobába számomra érdekes koncepció, de a pozitív oldalait mindig is élveztem.
Kicsit körbe járom a szobát, leemelek néhány könyvet a polcról és bár por egyiken sincs – a tisztaságra mindig is fokozott figyelem fordult ebben a családban – de szinte biztos vagyok benne, hogy a takarítás alkalmán kívül nem sok ember teszi ide be a lábát. Bár talán most, hogy Sebastian elkezdte a Roxfortot gyakrabban fogja látogatni a helyiséget, noha nem vagyok benne biztos, hogy általában hogyan tölti a szüneteit.
Némi nosztalgiázás után végül az egyik bőrkanapén foglalok helyet, amíg Barrington meg nem érkezik. Bár már korábban elhatároztam, hogy ezt a beszélgetést lefolytatom vele, valójában magam sem tudom hogyan fog zajlani, vagy épp mit fogok kérdezni tőle. Egyértelműen tudom, hogy tud valamit Argoval kapcsolatban, amit én nem, és azt is sejtem, hogy ő áll a szakítás hátterében, azt még sem tudom hogyan, és legfőképp miért. A bizonytalanságom ellenére eltökélt vagyok, hogy ha nem is kapok minden kérdésemre választ, legalább egy kezdeti pontot igen, amin elindulhatok.

Vissza az elejére Go down


Barrington W. Spark

Kor :
50
Keresem :
Hozzászólások száma :
20
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Szept. 21, 2016 12:29 am



Alexander & Barrington








Mint minden más vasárnapon is, a tékozló fiú ezen is hazatért.
De Merlinre, bár ne tette volna.
A hír, mellyel érkezett, felzaklatta, és csak nehezen tudott úrrá lenni haragján. S noha ideje lenne már, ő még mindig nem biztos benne, hogy képes lesz majd kettesben maradni vele a nélkül, hogy legalább egy kiadós atyai pofonnal meg ne torolná azt a példátlan arcátlanságot, mellyel az idősebb fiú az arcába köpött.
Talán azt kellene tennie.
Igazából már rég meg kellett volna tennie. Mindig is az hiányzott. Az erős kéz, a szilárd, és egyértelműen követendő minta. Akkor nem jut eszébe férfiakkal hálni. Vagy hazahozni egy... Egy kviblit.
Beleborzong a gondolatba is. Aranyvérű, üres fejű, pénzes, de mindenki számára érdektelen nőt gondolt el a fia számára. Olyat, amellyel nem hoz szégyent a fejükre.
De nem. Az igazság az, hogy ha így haladnak, végül lemond a fiúról, és mély csalódottságában fordul majd még inkább a kisebbik felé. Nem, mintha csoda lenne a helyzet. Alexandert főleg az anyja nevelte - és pont olyan is lett, mint az anyja. Nyilván, minthogy tőle ilyesmit nem örökölhetett, pláne nem tanulhatott. Erre mindig is ügyelt. De az a fiú... Rajong a jóképű fiúkért, és az elesett lányokat is hamar megszánja... Pont, mint Helen. Micsoda szégyen.
De ők ketten bezzeg még ennek is közösen örülnek.
Pedig az első botlások - amik megeshetnek épp bárkivel - felett még szemet hunyna. De a nyílt szemtelenkedés, a család nevének porbatiprása felett már nem fog.
Cipőjének talpa bántóan koppan a földön, még pár feszült, idegességében egyenetlen tempójú lépés után elhal. A harag épp úgy, mint a méla undor elhagyja arcát, helyébe visszafogott mimika kerül, épp csak le lehet róla olvasni, hogy valami nem hagyja nyugodni. Az ajtó nyílik, nyikordulásnak nincs helye, s feltárul előtte az általa ritkásan látogatott családi könyvtár. Cseppet sem lomha, mégis kimért, s ezúttal már erőltetetten csendes léptekkel szeli át köztük a teret, miközben a régi, nehéz ajtó viszonylagosan halkan csukódik mögötte.
Alexander – biccent felé, de nem várja, hogy az felálljon, helyette ő maga is leül, majd az órájára pillant. – Beszélni akartál – tér a tárgyra különösebb felvezetők nélkül. Tárgyilagos és közömbös: ha őrjöng is még belül, azt kifelé már nem mutatja.
Egyelőre.
Vissza az elejére Go down


Alexander V. Spark

Kor :
34
Keresem :
Hozzászólások száma :
54
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Szept. 21, 2016 5:04 pm

Sosem zavart igazán a csend vagy a magány. Nem félek a gondolataimtól, mint sok ember és nem érzek késztetést bármiféle pótcselekvésre, mikor egymagam töltöm az időt valahol. Ez most is így van. Így késő délután kellemes fények szűrődnek be az ablakon, és velem együtt talán a világ is a délutáni kóma állapotában ténfereg. Bennem van a késztetés, hogy minél hamarabb túl legyek az atya-fiú beszélgetésen és elhagyjam a házat, eközben mégis van benne egy kis félsz, ami miatt kellemetlenül feszengek.  Ám de ha valamit tanultam apámtól, akkor az az, hogy a kapkodás nem vezet sehova, és jobb nyugodtan megközelíteni mindent.
Nem is lepődök meg hát, hogy a messziről visszhangzó ideges lépések ellenére, szinte rezzenéstelen, kimért arccal lép be a helyiségbe. Már ösztönösen kelnék fel a helyemről, hogy köszöntsem, - hisz legyen bármilyen ellenérzésem felé mégiscsak az apám, és mint olyan valamiféle tisztelet érdemel – ám nem hagyva időt semmiféle formalitásra azonnal helyet foglal, így én magam is csak egy biccentéssel köszöntöm. A gesztusaiból és szavaiból ítélve nem kívánja húzni az időt és egyenes mód a tárgyra tér, noha a témával kapcsolatos dolgokban nem igen volt egyenes a múltban. Ám akármennyire is siet, most nem szándékozom felvenni az ő ritmusát, kettőnk közül én diktálom az iramot, legalábbis ez a cél.
- Így van, hogy Vannak mostanában? -  már korábban eldöntöttem, hogy eléggé felnőttem ahhoz, hogy tegeződésre váltsak vele szemben, de úgy tűnik, vannak szokások, amiket nehezen vetkőzik le az ember. Abban biztos vagyok, hogy konkrétan rákérdeznék arra, ami érdekel, akkor se kapnák rá választ, ha erőszakhoz folyamodnék, de persze erre nem is igen lennék hajlandó. Azt hiszem.
Mikor kisebb voltam előfordult, hogy leültünk sakkozni Barringtonnal, amit én magam nem igazán élveztem, de Ő nélkülözhetetlennek tartotta, akkoriban pedig élveztem azt a kevés együtt töltött időt is. Hogy változik a világ, nemde? Ez a beszélgetés kicsit azokra az időkre emlékeztet, csak épp itt a tábla képzeletbeli, és nyilvánvaló, hogy ahogy akkor, most sem hagyj majd nyerni, de ezúttal nincs is rá szükségem.
- Járt mostanában a versenyistállóban? Vagy esetleg a golf jobban leköti mostanában a figyelmét? - érdeklődöm tovább, noha igazán nem mozgatja meg a fantáziám semelyik kérdés, még is a cél nélküli csevej témájának mindkettő megfelel.
Kölyökként, ha szerettem volna, hogy időt tölthessek a ház urával, akkor a legjobb módja az volt, ha kimegyek a lovakhoz, hisz az esetekben, nagy százalékában Ő is ott töltötte idejét. Bár én magam is élveztem a lovaglást, mégsem fordultam olyan odaadó szeretettel az állatok felé, mint Barrington. Gyerekes vagy sem, némi féltékenységet is éreztem a lovak felé, amiért olyan figyelmét kaptak, amire bár én is vágytam igazán sosem kaptam meg. Mégis annyi pozitívuma volt a dolognak, hogy megtanultam lovagolni, noha igazi passzió hiányában sosem váltam olyan jóvá, mint az Apám, de majdnem bármilyen lovon magabiztosan tudok a nyeregben maradni.
Meglátjuk most sikerül-e.

Vissza az elejére Go down


Barrington W. Spark

Kor :
50
Keresem :
Hozzászólások száma :
20
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyCsüt. Szept. 22, 2016 1:53 am



Alexander & Barrington








Gyakorlott figyelme összpontosításában, kevés dolog játszhatja ki éberségét. Szeme sarkából kiszúrja hát a suta mozdulatot, esetlennek hat, tompa, visszafogott félmosoly suhan át ajkain, megelőzi, hogy fia felállhasson, és helyet foglal, elfojtva az udvariaskodás eme formáját, előre vetítve, hogy szándéka szerint ma haladni fognak, és nem egymás idejét húzni.
Mimikája szolid, testbeszéde szintúgy mérsékelt, kevés dolgot lehetne igazán leolvasni belőle - talán azt a leheletnyi merevséget épp igen, amit talán a kor hoz magával, vagy a jelen helyzetnek szól? Esetleg más nyomasztja?
Ó, nyomasztja, nagyon is, de erről ma nem fog szó esni, ezt már eldöntötte, a döntéseitől pedig nehezen áll el, leginkább semennyire.
Kellemesen, köszönöm a kérdésed – feleli, ő tegezi a fiút, nem adja meg a kölcsönös tiszteletet, amit a fiú választott. Személytelen, távolságtartó magázás, ez illik a kapcsolatukba persze, még akkor is, ha valahol fájó. Jó kapcsolatot szeretne, egy méltó fiúval, akire bárhol, bármikor büszke lehet. De ez nem ilyen, nem is érdemel hát bensőségesebb, barátibb viszonyt, még színlelve sem. Arcátlanság lenne. – Remélem, jól megy sorod – teszi hozzá kimérten, alig érezhető, de egyértelmű kérdésként megfogalmazva, választ vár, igenlőt vagy nemlegest, de kevésbé terjengőset.
Teát esetleg? – kérdi eztán, udvarias érdeklődés, visszautasítási lehetőség nem rejlik benne viszont. A választás jogát viszont meghagyja, hiszen teából van választék, mindig is volt, előkelő angol családban nem megengedhető, hogy csupán egy-két féle teát szolgáljanak fel. Ráadásul a tea árulkodó, a választás utal ízlésre, lelkiállapotra, és nem utolsó sorban az alapvető etikettben való jártasságra. Bizonyos teákat csak reggel illő fogyasztani.
Na ez őt mondjuk pont nem izgatja.
Pláne nem kettesben, az otthon magányában, a külvilágtól elzárva, egy olyan közegben, ahol bármi megtörténhet a nélkül, hogy kifelé el kéne számolnia vele. Ezt a privilégiumot ha kell, erővel is megtartja lakhelyének, biztonságot és kényelmes komfortot ad.
A fiú tudakolózását hallva egy pillanatra elmereng, mielőtt felelne. Gondolatban az istállóba száguld, hangja egy árnyalatnyival puhább, noha a karcos él nem vész ki belőle. – Jártam. – erőssíti meg a feltevést – Remény kólikázott tegnap – jegyzi meg végül nyersen. Fia lováról beszél, legalábbis arról a jószágról, melyen a fiú a legtöbbet ült. Hangjában nincs szemrehányás, sem sajnálat, pusztán az üres tény közlése. – Bankár felkészítése viszont jól halad – folytatja, csevegő hangnemre váltva, mintha csak elfogadná a fiú kimért tempóját, mellyel haladni kíván a mai beszélgetés során. Jól van, akkor beszéljenek semmitmondó, legalább egyikük számára bizonyosan érdektelen témákról. – Szerintem jövőhéten már 140-en fog menni – folytatja tehát fesztelenül – Viszont lehet, hogy egy erősebb zablára lenne szükség, elég heves természetté érett – magyarázza – Egyáltalán nem olyan, mint az anyja, Jutalom, alighanem a természetét az apjától örökölte. Bár örülhetünk, hogy annál legalább okosabb. Ráadásul elég fordulékony, sok van még benne, nagy reményeket fűzünk hozzá. – leheletnyi szünetet tart, várván, vajon a fiú megadóan kihátrál-e a rizsázós mellébeszélésből, és végre a tárgyra tér-e, vagy szeretné-e még az istálló mindennapjait hallani - van még mit részleteznie, ebben biztos lehet ugyanis. És a golfpályáról még nem is beszélt!
Vissza az elejére Go down


Alexander V. Spark

Kor :
34
Keresem :
Hozzászólások száma :
54
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyCsüt. Szept. 22, 2016 4:13 am

Ha valamiben segít az embernek a sport a fizikum fenntartása mellett, az mindenképp az, hogy egyben megerősít fejben is, megtanít koncentrálni. Mint minden gyereknek ez nekem is nehezen ment, de idővel megtanultam és ezt a jó szokását meg is tartotta, ám apámat elnézve azt is el tudom képzelni, hogy ő már négy évesen az a fegyelmezettséget mutatta, amit ma. Részben azért is választottam a mai napot a számonkérésre, mert reméltem, hogy a bejelentés talán kicsit kizökkenti Barringtont a megszokott ritmusából és kevésbé lesz összeszedett. Ám szemtől szemben ülve semmi sem látszik az iménti ideges léptekből, mintha csak belépve a szobába, minden feszültségét kint hagyta volna. Noha ez lehet csak a felszín is. Nem számítottam könnyű beszélgetésre – Barringtonnal semmilyen eszmecsere nem az – de a férfiből áradó elhatározottság kicsit megingat, noha semmiképp nem annyira, hogy feladjam.
- Ezt örömmel hallom – bár mióta kiköltöztem a házból és csak vasárnaponként járok vissza meglehetősen eltávolodtam a családtól, de a jólétük még mindig őszintén érdekel, főleg Sebastian miatt, aki az iskolán kívül ebben a közegben tölti az idejét.
A kérdésre kissé elmosolyodok, egyrészt mulattató ez a fajta apai törődés Barrington részéről, másrészt nem tudom eldönteni a mostani helyzetemről, hogy elkeserítő-e vagy inkább nevetséges. Persze ezt, és főleg ennek okát nem szándékozom a tudtára adni, így legjobb tudásom szerint leplezem a bennem lévő kettősséget.
- Határozottan, nem panaszkodhatok – felelek végül, és igazán nagyot nem is torzítottam, hisz néhány aspektus tekintve valóban így van.
Az ajánlat hallatán egy kissé elgondolkozom, bár inkább csak hatásszünet gyanánt, mintsem megfontoltságból. Régóta nem teáztam, magamban nem igen szoktam, amennyit pedig mostanában otthon vagyok nem is adódott alkalom, noha régen rendszeresen időtöltés volt.
- Igen, köszönöm. Feltételezem, még mindig tartanak borsmenta teát – válaszolom végül.
A beszámoló kezdetével kicsit én magam is nosztalgikus hangulatba kerülök. Sosem utáltam igazán az istállót, sem a lovaglást, a magam módján még élveztem is. Persze főleg az elismerés motivált, amit egy-egy jobb teljesítménnyel ki tudtam csikarni az apámból, de ez nem vette el teljesen a sport adta örömöt sem. Néha felmerül bennem a gondolat, hogy újra kinézzek, és ismét lóra üljek, igazán nincs is akadálya, inkább az idő hiánya az, ami miatt nem került erre sor, és természetesen olyan időpontban tenném ezt, mikor Barrington nem ott tartózkodik. Bár ki tudja, talán ha elég kitartóan ostromlom ott is egyszer csak beadja a derekát. nem feltétlen elvetendő ötlet.
Ismét csak felcsillan a férfi szemében az a fajta lelkesedés, ami oly kevésszer, és ha mégis bizonyosan vagy munkáról, vagy a lovakról van szó. Ez még mindig bosszantóan hat, de már rég letettem róla, hogy én magam is ilyesfajta lelkesedést keltsek benne.
- Az ambíció jó dolog, de mint mindenben ebben is fontos a mértékletesség. Talán a nagy elvárások miatt végződik minden csalódásban – jegyzem meg, alighogy annyi gúnnyal, ami még éppen érezhető, de semmiképp sem hangsúlyos. Hogy a lovakról beszélek-e, vagy más nevelési metódusról, az értelmezés teljesen a férfin áll. – A túlzott kontrol miatt, ha nem marad tere, lehetséges, hogy csak megmakacsolja magát, nem gondolja? – folytatom tovább szenvtelenül. Burkolt célom a férfi provokációja, de fel vagyok rá készülve, hogy nem fogja elveszteni a higgadt hozzáállását, mégis egy próbát mindenképp megér.
- Bár biztosan könnyen tudja érvényesíteni az akaratát, ha úgy kívánja, igen meggyőző tud lenni, ezt elismerem. Volt már szükség drasztikusabb lépésekre? – például zsarolásra, de ezt már csak magamban teszem hozzá..

Vissza az elejére Go down


Barrington W. Spark

Kor :
50
Keresem :
Hozzászólások száma :
20
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyPént. Szept. 23, 2016 1:46 am



Alexander & Barrington








A leheletnyi bizonytalanságot is kiszúrja, éles, tapasztalt szemű, de nem mutatja elégedettség jelét, valójában érdekli, mit akar a fiú, még akkor is, ha ezen érdeklődését egyáltalán nem engedi felszínre törve megmutatkozni, vagy ha mégis, akkor hát épp annyira, mintha afelől kíváncsiskodna, hogy holnap fog-e esni. Valójában pont nem érdekli, de beszédtémának megteszi.
Gondolatai egy pillanatra elkalandoznak, de arca fegyelmezett pléhpofa, fia válaszát hallva kissé megrándulnak ajkai, majd szorosan összepréselődnek, mielőtt végül mégiscsak megszólalna, a tőle telhető legmézesmázosabb hangján, ami jelen pillanatban még mindig kellemetlenül nyers. – Örömmel hallom – közli – Mióta is ismered a leendő arád, Alexander? – burkolt célzás, itt az ideje részletesen mesélni a kiválasztott nőről - és beismerni, hogy ez az egész csak egy kínosan rossz vicc. De ezt nem mondja ki, nincs fenyegetőzés, zsarolás vagy kérlelés, de még mögöttes tartalomként sem érezhető efféle igazából - épp csak sejthető, hogy végül alighanem oda kívánja kifuttatni az eszmecserét.
Kegyes hangulatában van, mert a kérdését nem ragozza tovább, pedig nyelve hegyén az epés kérdés, mely epétől megkeseredik szájíze. Közben megvan még a csődöröd is, vagy lecserélted? Van még lentebb, na lám, pedig nem hitte volna.
A kérdésre kimérten biccent, a manó szorgos keze nyomán feltűnik szinte még ki sem mondva is a kért tea, apró tálcán, hozzá a kellő ízesítők, na meg a kanál. Hangtalan tüsténkedik a manó, sürgés-forgása látatlan marad, nem merne zavarni. Őelőtte is feltűnik egy csésze friss, gőzölgő tea, earl gray, ezúttal kis mályvavirággal.
A kólika ténye olyannyira nem vált ki a fiúból érzelmeket, hogy még megrökönyödni sem akar már rajta. Milyen távol estek egymástól az utóbbi időben, sajnálatos. Belekortyol a forró teába, egy ideig a fiú arcát fürkészve, miközben szavait hallgatja. Elfojt egy apróbb mosolyt.
Nem említettem csalódást – jegyzi meg finoman – De lám, az a ló szöges ellentéted, ez kétségtelen...Fájóan magadból indulsz ki, nem igaz, fiam?Az efféle makacsság teszi kihívássá és érdekessé – feleli eztán szemrebbenés nélkül. Mi érdekes lehetne abban, ha mindig minden úgy történik, ahogyan akarja? Unalmas, érdektelen, semmitmondó. Éppen olyan, mint ha aktákat tologatna a minisztériumban. Mindig ugyanaz, ugyanúgy, és soha senkit sem érdekelne igazán.
A következő kérdést hallván felszalad szemöldöke, de aztán csak a lehető legnyájasabb hangján felel, mi sem természetesebb. – Csak természetes. Megesik, hogy olykor földre kell kényszeríteni egy-egy szárnyas bestiát a kiképzése idejére – feleli tehát szemrebbenés nélkül. Hogy mennyi ebben a valós tartalom, az viszont rejtély marad.


***



Alexander & Barrington








A leheletnyi bizonytalanságot is könnyedén kiszúrom, hiszen a gyakorlat edzette éles, tapasztalt szemű vagyok, de nem tölt elelégedettséggel a dolog a legkevésbé sem. Érdekli, mit akar a fiú, még akkor is, ha ezen érdeklődésem nem engedem felszínre törni. Mindig is érdekelt, hogy mi van vele, és az is, hogy most mit akar tőlem, de ez nem jelenti azt, hogy nem neheztelek rá épp eléggé, hogy ha egy kellően abszurd szívesség-kérésről legyen szó, ne zavarjam el. De persze tudom én, mit akar. Az orrom alá dörgölni, hogy talált magának valakit. Egy lányt.
Ha rajtam állna, még ma rászakadna a plafon arra a lányra, de ennél tapintatosabb vagyok az esetleges valódi érzelmek okán. de ettől még a helyes döntés egyértelmű, remélem számára épp úgy, mint nekem. A válaszát hallva kissé megrándulnak ajkaim, majd szorosan összepréselődnek, mielőtt végül mégiscsak megszólalnék. A lehető legmézesmázosabb hangom veszem elő, ami jelen pillanatban még mindig kellemetlenül nyers, köszönje magának. – Örömmel hallom – kezdem – Mióta is ismered a leendő arád, Alexander? – burkolt célzás, itt az ideje részletesen mesélni a kiválasztott nőről - és beismerni, hogy ez az egész csak egy kínosan rossz vicc. Nincs fenyegetőzés, zsarolás, és pláne nincs kérlelés, de még mögöttes tartalomként sem érezhető efféle igazából.Ezekre nincs szükség, hiszen ismeri az álláspontom a nélkül, hogy erre felhívnám a figyelmét, és tudja azt is, hogy felfoghatatlanul veszélyes tűzzel játszik épp, ami ha elszabadul, kénytelen lesz menekülni - a mögötte tomboló lángok pedig könnyedén felégethetik mögötte az utat, elzárva a visszaút lehetőségét, talán örökre. Súlyos fenyegetés, súlytalanul hagyva, nem mondom, nincs rá szükség.
Ettől még örülhet, mert nem ez az egy dolog van, amit nem mondok. Van más is, de ezt már nem miatta nem mondom, nem rajta könyörülök meg, hanem önmagamon, noha nyelvem hegyén a kérdés, szinte számban érzem a keserű epét, amit magával hoz a gondolat - Közben megvan még a csődöröd is, vagy épp lecseréled? Van még lentebb, na lám, pedig nem hittem volna. Még mindig nem tudom feldolgozni, hogy Argo...
A kérdésre kimérten biccentek, a manó szorgos keze nyomán feltűnik szinte még ki sem mondva is a kért tea, apró tálcán, hozzá a kellő ízesítők, na meg a kanál. A manó hangtalanul tüsténkedik, sürgés-forgása láthatatlan marad, nem merne zavarni. Előttem is feltűnik egy csésze friss, gőzölgő tea, earl gray, ezúttal kis mályvavirággal. Szórakozottan szemlélem a gőzt, mely komótosan felemelkedik a csészéből.
A kólika ténye olyannyira nem vált ki a fiúból érzelmeket, hogy még megrökönyödni sem akarok már rajta, pedig fájóan hat, inkább kortyolok a forró teába, hogy ezt elleplezzem. Milyen messzire gurult ez az alma... Talán rothad is belül, pedig milyen ártatlannak tetszik. E gondolat mentén egy ideig a fiú arcát fürkészem, miközben szavait hallgatom. Elfojtok egy apróbb mosolyt, szórakozottan felelek.
Nem említettem csalódást – jegyzem meg finoman – De lám, az a ló szöges ellentéted, ez kétségtelen...Fájóan magadból indulsz ki, nem igaz, fiam?Az efféle makacsság teszi kihívássá és érdekessé – felelem eztán szemrebbenés nélkül. Mi érdekes lehetne abban, ha mindig minden úgy történik, ahogyan akarom? Unalmas, érdektelen, semmitmondó. Éppen olyan, mint ha aktákat tologatnék a minisztériumban. Mindig ugyanaz, ugyanúgy, és soha senkit sem érdekelne igazán.
A következő kérdést hallván felszalad szemöldököm, úgy révedek rá, mintha magam sem tudnám eldönteni, hogy valójában szemtelen, vagy csak ostoba. Dühíteni akar? Nem volt tán elég? Arcátlan, neveletlen, drasztikusat érdemelne, ó igen, jó is, hogy mondja - de békésségem álcája végül kitart, így aztán csak a lehető legnyájasabb hangomon felelek, mi sem természetesebb. – Csak természetes. Megesik, hogy olykor földre kell kényszeríteni egy-egy szárnyas bestiát a kiképzése idejére – közlöm tehát szemrebbenés nélkül. Hogy mennyi ebben a valós tartalom, az viszont rejtély marad, elég a gondolatiság. Mindenki szárnyalni vágyik, de ha kell, hát a földhöz szegezem, míg behódolóvá válik. Na, gyerünk, mit akarsz, te kis szarházi? Tépjem le a szárnyaid?
Rád férne, tagadhatatlan. Rád férne.
Vissza az elejére Go down


Alexander V. Spark

Kor :
34
Keresem :
Hozzászólások száma :
54
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyVas. Szept. 25, 2016 4:28 am

Egy röpke pillanatig eljátszok a gondolattal, hogy őszintén válaszolok a kérdésre, - persze nem teljesen - egyrészt mert ezen beszélgetés során ez nem sokszor várható, másrészt kíváncsi lennék az arckifejezésre, amit kicsikarna apámból a tény, hogy alig pár hónapja ismerem a lányt. Bár valószínűleg csak elégedett mosollyal nyugtázná a dolgot, és elkönyvelné, mint gyerekes csíny, így végül leteszek a dologról és a kitérő válasz mellett döntök.
- Olyan mintha mindig is ismertem volna - válaszolok a világ talán legklisébb mondatával, miközben halványan elmosolyodom. Egyenlőre nem forszírozom tovább a témát, hagyom hagy puhatolózzon ha akar. Őszintén szólva ha valódi románc lenne se tartom valószínűnek, hogy megosztanám Barringtonnal a részleteket. Egyszerűen se nem vagyunk olyan kapcoslatban, se nem érzem úgy, hogy ő lenne a legalkalmasabb párkapcsolati tanácsadásra.
Bármennyi idő is telik el, nem tudok hozzászokni a házimanók alkalmazásához, se a tényhez, hogy szinte árnyként kell mozogniuk a házban. Tisztában vagyok vele, hogy sokuk fejében meg se fordul a szabad élet gondolata, és hogy ebben a háztartásban nincs rossz helyük, hisz rosszul nem bánnak velük, mégis furcsa szájízt hagy maga után az egész szituáció. Választ se kaptam rá igazán, mikor fiatal koromban rákérdeztem, csak annyit, hogy "Ez a dolgok rendje" és végül nem puhatolóztam tovább. Egy pillanatra szóra nyitom a szám, hogy köszönetet mondjak, de végül visszafojtom az ingert és a csésze felé fordítom a figyelmem. Bár cukrot sosem adok hozzá, de némi tejet általában igen, így biztos kézzel egy keveset hozzáadok az italhoz, két három alkalommal megkavarom, majd visszahelyezve a kanalat a csészealjra, a csészével együtt magam elé veszem és belekortyolok a teába. Kellemes melegséggel tölt el az ital, és ha nem itt ülnék apámmal valószínűleg még el is lazítana. De ez most elmarad. Némi szünet után a csészealjjal együtt visszahelyezem az asztalra az italt, és figyelmem is újra a beszélgető partneremre fordítom.
Barrington szavaira kellemetlenül összerándul a gyomrom, ez régi szokás, amit nehezen vetkőzök le. A múltban előfordult, hogy nem teljesítettem az elvárásoknak megfelelően - hogy az általam, vagy az Ő általa kitűzötteknek azt magma sem tudom - ilyenkor pedig mindig kellemetlen gyomorgörcsöm támadt. Talán tudatalatt ezért is kértem borsmentát, ki tudja.
- Nyiltan valóban nem mondta ki, csak a szavai sugallják ezt. - válaszolok végül kimérten. Megjegyzését ellenben csak elengedem a fülem mellett, nem kívánok semmiféle kommentet fúzni hozzá, noha lenne mit. Még mindig felettébb bosszantónak érzem, hogy Barrington néha egylapra teszi a lovak és a saját fia nevelését, de ezt nem teszem szóvá, felesleges lenne. - Meglepő, hogy ebben az esetben megenged bármi féle makacsságot. Azt hittem az abszolút kontroll biztonságához van szokva - mondom némi meglepődötséggel hangomban, noha egyáltalán nem érzek egy csöppnyit se. Pont úgy képzelem el Barringtont a lovak között, mint ahogy otthon vagy a munkahelyén: saját elképzelésében megingathatatlannak.
Utolsó megjegyzésem olyan természetességgel válaszol, hogy kénytelen vagyok újra belekortyolni az asztalon pihenő teába, negyog elhamarkodottan szólaljak meg, vagy esetleg cselekedjek. Felbőszít milyen magától értetődő barrington számára, hogy ha valami nem úgy meg ahogy kigondolta, akkor puszta erővel - legyen az fizikai vagy épp pozícióból fakadó - rákényszeríti a másikat a megadásra. Eltűnődöm, hogy vajon sokat kellett-e lemondani a múltban, amiért most egyáltalán nem hajlandó, de végül nem firtatom tovább a kérdést. Sosem beszélt a múltjáról igazán, vagy ha mégis csak olyasmiről, amivel példálózni lehetett.
- És mi történik ha esetleg ezután sem hajlandó behódolni?- az utolsó szót kicsit jobban megnyomom, éreztetve, hogy az ilyesfajta akaratérvényesítés számomra pont ezt jelenti, egyfajta szolga státusz felállítását.
Ha igazán végig gondolom az egészet, úgy tűnik mintha nem cska nem akarja, nem is tudja megoldani a kialakuló konfliktusokat másképpen, csak a saját státuszát kihasználva. Ezt persze csak a birtokomban lévő információ alapján feltételezem, hisz nem ismerem se a múltját, se a családon kívüli életét - ami mellesleg igen szomorú egy apa-fia kapcoslatban - de mégis ez a kép alakult ki bennem. Felmerül a kérdés, vajon a teljes szociális érzékenysége hiánya miatt, vagy esetleg senki nem tanította meg neki?
- Ön jó kapcsolatot ápolt az Édesapjával? - folytatom végül tovább a társalgást. Nem sok mindent tudok a nagyapámról, de amit igen, azt sem tőle.

Vissza az elejére Go down


Barrington W. Spark

Kor :
50
Keresem :
Hozzászólások száma :
20
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyHétf. Szept. 26, 2016 1:13 am



Alexander & Barrington








A néhány másodpercnyit sem kitevő, szívdobbanásnyi csend éppen elég ahhoz, hogy egy sokat sejtető, valamelyest talán elégedett mosoly fusson át ajkain. Igaz, hogy csak halovány, szegényes kifejező-eszköztár ez ahhoz, hogy egyből egy önelégült, mindent értő arckifejezést produkáljon. – Csak természetes... Mesélj róla! – adja ki az utasítást, mert nem annyira kérés ez, mint parancs.
Na persze csak azért, mert parancsoláshoz szokott, a rutin pedig nagy úr, alighanem észre sem veszi ezt magán, ellenben kifejezetten megsértődne, ha valaki felhívná rá a figyelmét. Talán valahol elszégyellné magát - de ez a pillanat már csak csöndes magányában jönne el, és kérdéses, hogy változást is hozna-e? Vélhetőleg nem.
Neki nincsenek aggályai a házimanók létével, és a felszabadításukkal se értene egyet, valójában több okból sem, de mivel ez most nem jön szóba, így ebbe nem megy bele. Meggyőződése, hogy annak idején elégséges válasszal szolgált, fel sem merül benne, hogy komolyabban, mélyebben kéne efféle triviális kérdésekről beszélniük. Éppen annyira nem merül ez fel, mint az, hogy a manó fizikai valójában sétáljon be, és hozza a teát. Milyen közönséges lenne. Talán még a manónak is megalázó - vagy csak ő maga képzeli így? Nem számít.
Észleli, hogy a fiú mondani akar valami, mégsem kérdez rá. Felnőtt már, legyen annyira tökös, hogy ha közölni akar valamit, azt kimondja magától. Ilyen fiúra vágyik. Elrugaszkodott, túlzó vágy lenne? Olybá tűnik.
Azt mondtam, hogy a felkészítés jól halad. – szólal meg eztán kimérten, miután egy lélegzetnyi csendet hagy, hogy mindketten feldolgozzák az elhangzottakat. Egyelőre a nyugalmat választja, békés tartása kitart, de keze egy pillanatra megrezzen, borús jelzésként, igenis belül tombol némi harag. – Nem szokásom elégedetlennek lenni valamivel, ami jól halad. – folytatja, egy pillanata eztán elsötétül tekintete – A léc éppen akkora, amekkorán át tud lendülni. Kellemes a technikája, kielégítő a kedve, a stílusa. Szomorú, ha te ebben csalódást és kudarcot látsz. Pedig azt hinném, az életed nem ad okot efféle borúlátásra. – zárja végül, és nem teszi hozzá, hogy a fiú ettől még csalódást hozott. Nem az elsőt, fájó és kínzó, mert önnön hibáját látja benne - talán valamit elrontott volna?
Nem, nem, biztosan nem. Hiszen Sebastian nem ilyen...
Az abszolút kontroll ingatag, fiam – feleli, és a korábbi, árnyalatnyi haragja most engedékenyebbé szelídül, ahogy már-már tanítóként szól hozzá. Értékelendő, mert Alexander szavai valójában tovább korbácsolták indulatait, sőt - igazság szerint önnön nyugtatása végett választja a magyarázatot, mintha tényleg hinné, hogy a fiúnak ez nem egyértelmű. – Ha nem várod felkészülten, az első kis hullám a mélybe vet. Mindig tudnod kell, hogyan fordítsd az ellened irányuló makacsságot és ellenállást az általad kijelölt feladat teljesítésére irányuló akarattá – egy pillanatra itt elhallgat, s kortyol egyet teájából, mielőtt folytatná – A végső cél az engedelmesség. De ha mindig is az volt, ez nem nagy teljesítmény, nem ad okot sem büszkeségre, sem elégedettségre. Aki nem tesz érte, csak élvezi, valójában rémesen unatkozik - és rettenetesen kiszolgáltatott. – és ezzel le is tudta ezt a kört, ne áll szándékában tovább magyarázni. Ezt már a fiúnak is tudnia kellene, emiatt pedig kissé csalódott. Nem figyelt volna eddig eléggé? Vagy csak azt a leckét aludta át, hogy kivel nem szabad ujjat húznia?
Olyan nincs – feleli szemrebbenés nélkül a következőre, de a nyugalma már ingatagnak hangzik. Nem üvölt, nem tombol, de hangja távolságtartóvá válik, rideggé. – Mindegyiket be lehet törni, csak a megfelelő módot kell ismerni. Ha megfelelően szólsz  hozzá, megfelelően válaszol. – közli nyersen. Alexanderhez nem akar jól szólni. Vagy legalábbis szépen biztosan nem.
A következő kérdés viszont ideiglenesen, de tényleg kizökkenti haragvó gondolatai közül, szemöldöke felszalad, és egy darabig úgy fixírozza a férfivé érett fiát, mintha nem lenne benne biztos, hogy ő ül-e vele szemben.
Sosem érdeklődtél a család felől – jegyzi meg semlegesen. Lehetetlenség lenne megmondani, hogy emiatt neheztel-e, hogy bántja-e a kérdés, vagy éppenséggel örül neki. – Kielégítő. Veled ellentétben én mindig is példaképként tekintettem rá. Erős, állhatatos és büszke volt mindig is - de az idejét szűkre szabták. A söpredék soha nem ismert irgalmat, és ők sem érdemelnek könyörületet. – zárja végül szavait, feltételezhetően a halálfalókra utalva, másfelől a témát is terelve: apjával való kapcsolatáról pedig taktikusan egy szót sem említve végül is.
Vissza az elejére Go down


Alexander V. Spark

Kor :
34
Keresem :
Hozzászólások száma :
54
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyKedd Szept. 27, 2016 6:05 am

Ezer közül is felismerem ezt az élt apám hangjában, azt a fajtát, ami nem tűr késlekedést, de nemleges választ még annyira sem. Sejtettem, hogy nem tudom majd megúszni az arám tüzetes bemutatását, de reménykedni lehet nem? Őszintén szólva megfordul a fejemben, hogy mindennapi lényegtelen dolgokról kezdek el magyarázni, mint például kedvenc étel, ital, zene hallgatási szokásis, csupa olyasmi, ami nem árul el valójában semmit a lány jelleméről, de apróságok, amikre figyelmet fordítok. Persze csak megszokásból, nem érdeklődésből. Ennek ellenére elvetem az ötletet, azon gondolatmenet alapján, hogy ez csak még jobban azt támasztaná alá, hogy igyekszem elodázni a róla való társalgást, ami így is van, de ezt az érzetet szeretném Barringtonban legalább lecsitítani, ha nem is elnyomni.
- Nagyon szívesen, csupán nem akartalak untatni, hisz úgy is megismeritek majd jobban egymást - mosolyodom el, és részben őszinte mosoly ez, némi kárörömmel. - Szerb származású és újságírással foglalkozik, és nem is rossz benne ami azt illeti - persze ez nem igaz, legalábbis nem tudom, hogy az-e mert egyet sem olvastam közülük. Mugli hírek, amik még annyira sem érdekelnek, mint a varázsvilágban történő egyes események. - Meglepően édesszájú, noha nem nézné ki belőle az ember. Biztosan élvezni fogja Helen pite repertoárját - szerencsére legalább anyámmal jó kémiát mutattak, ami nagyban megnehezítette, hogy Barrington bármi féle ellenállást mutasson az eljegyzés kapcsán. Persze nincs bennem kétség afelől, hogy amint lehetősége adódik bojkottálja majd az egészet. - Meglehetősen vicces, és kissé kellemetlen volt az első találkozásunk. Kivételesen épp egy kávézóba tértem be, amikor belém futott és rám öntötte a pohara tartalmát. Mi is volt az? Ha jól emlékszem  cappuccino. Ritkán iszom kávét, de örülök, hogy akkor amellett döntöttem  - fejezem be végül a beszámolót, majd apám arcát fürkészem vajon mit gondol az előadásomról.
Nem hazudtam, legalábbis nem nagyot. Az egyáltalán nem igaz, hogy nem kávézom, manapság sokkal többet, mint ahányszor teát fogyasztok. És persze azt is kihagytam a történetből, hogy nem véletlen volt az egymásba botlásunk, teljesen szándékosan voltam ott és akkor.
A férfi következő szavai meglepően élesek, és pontosan aképp is vágnak az önérzetembe. Elgondolkozom vajon mikor hallottam az ő szájából a jó kifejezést, legalábbis saját magammal kapcsolatban, és persze a "nem elég jó" kontrextuson kívül. Talán ezért is vagyok ennyire szkeptikus szavaival kapcsolatban, de belátom talán jobb nem feszíteni ezt a húrt. Ennek megfelelően vissza is nyelem a megjegyzésem, miszerint nála a jó elvesztette az értéket a szememben, és hogy nem kell mindent és mindenkit folytonos akadályok elé állítani, hogy fejlődjenek. Helyette szelíd visszavonulút fújok.
- Valóban nem ad, és én magam nem borúlátásként élem meg, sokkal inkább a realitás mezejének - felelem végül megadóan, noha nem így gondolom. Az elmúlt időszakban semmire nem tudok igazán pozitívan tekinteni, és nem is látom meg semmiben azt, még ha van is. Elmerengek vajon régen is így volt-e, és változik-e valaha ez a szemléletmód.
A hirtelen hangvétel váltás egy pillanatra kizökkent, kicsit engem is lecsillapít, és érdeklődve hallgatom Barrington következő szavait. Bár vállalhatutlan ócska apa, férj és férfiként se tekintek rá mintapéldaként, mindenképp vannak olyan gondolatai, amiket érdemes meghallgatni, és elmerengeni rajta. Valójában a kontrol kapcsán még egyet is értek vele - ritkaság - annyi kiegészítéssel, hogy nem csak ingatag, de igen veszélyes is. Ha az ember abban az illúzióban él, hogy biztos pozícióban van igen nagyot koppanhat. Eltűnődöm vajon Barrington hogy érzi magát a jelen szituációban. Végül a kioktatást nem kommentálom, csupán egy apró hümmögés hagyja el a szám, mielőtt én magam is innék néhány kortyok, akár torok kaparásnak is elmehet.
Mondanám, hogy jobb a békesség, de Barrington számára ez az ő akaratának teljesülésével egyenlőre, és ez általában nem egyezik senki másével. Az a mély magabiztosság és rendíthetetlenség ami a férfi szeméből sugárzik mindenképp elismerendő jellemvonások, csak az a kár, hogy kifogyhatatlan makacssággal és szűklátokörűséggel társul.
- Lehetséges. Ez esetben bizonyosan csak nem találta meg a megfelelő hangvételt, kérdés keresi-e egyáltalán - felek végül félig kihátrálóan.
Sosem éreztem úgy, hogy Barrington hajlandó lenne bármi fajta kompromisszumra, de még csak annak szikráját sem véltem felfedezni nála. Egyszerűen szikla szilárd elképzelései vannak, és úgy gondolja csalhatatlan. Vajon honnan jön ez a fajta magabiztossága, és mi történhet, mikor szembesül vele, hogy tévedett vagy épp hibázott? Nos majd meglátjuk.
Az utolsó kérdésre apám hangja érezhetően nem olyan haragos, mint eddig, de semmiképp sem mondanám, hogy ellágyult. Talán olyanra nem is képes igazán. Szavain elmerengek egy ideig. Eltűnődöm vajon számára az a fajta apa-fiú kapcsolat, ahol nincs igazi érzelmi kapocs, csupán egy térben és időben való létezés, és a kiadott utasítások követése kielégítőnek számít-e. Ezt a kérdést végül nem teszem fel, nem érzem helyénvalónak, bár nagyon kecsegtető.
- Sosem mondtam, hogy én nem így teszek - vetem oda válaszul. Más kérdés, hogy ellenpéldaként vagy sem. - Ezek szerint már nem látta mikor megkapta az aurori címet? Vagy csak a családi szokás motiválta a pályaválasztásban? - bár nem mutatom részben tényleg érdekel a kérdésekre a válasz, Barrintgton nem szentimentális típus, és nem igen hallottam a múltról beszélni, főleg nem a sajátjáról, hacsak nem kioktató jelleggel tette azt.

Vissza az elejére Go down


Barrington W. Spark

Kor :
50
Keresem :
Hozzászólások száma :
20
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Szept. 28, 2016 12:03 am



Alexander & Barrington








Ha tanúsít is némi érdeklődést a téma iránt, az még barátok közt is igencsak visszafogottnak nevezhető. Ennek megfelelően tökéletes érdektelenségben hallgatja fia beszámolóját.
Csak természetes, hogy meg fogom – hagyja rá látszólag üresen, noha Alexander biztos lehet benne, hogy ez ténylegesen is így lesz. Egyfelől azért, hogy fogást találjon a lányon, másfelől pedig azért, mert nem kockáztatná, hogy csak úgy bárkit a családja közelébe engedjen, még akkor sem, ha az ő szótárában az esküvő lehetősége még közel sem került kilátásba. – Firkász. – húzza el ajkait, de a többit nem kommentálja, csendesen kivárja inkább, míg a fiú a jellemzés végére ér. Egy szívdobbanásnyi szünetet eztán engedélyez, hogy a szavak elüljenek, érdektelenségükben szinte feledésbe is merülhetnének, akár maga a téma, de azt mégis folytatja, legalábbis részben. – Nem illik hozzád. – közli ugyanis. Kész tényként, nyers, velős állítás, mélyenszántó gondolatok, vagy bármiféle alátámasztás nélkül. Ez az ő... Apai véleménye, és merő tapintatból nem kérdez rá inkább, hogy vajon mi erről a véleménye a fiú... Játszótársának, illessék bármilyen névvel is.
De maga sem érti, miért tesz efféle apró valójában észrevétlen gesztusokat, hiszen a következő témában a fiú úgy húzza fel, mint egy íjat szokás, épp csak ez a húr már viseltes, pattanással fenyeget. – A realitás az, hogy a képességeknél sokkalta nagyobb korlát a gondolatiság, az akarat, és annak tökéletes hiánya. – feleli. A fiú nem elég jó, valóban. Mert nem akarja eléggé. Nincs benne akarás, vágy, kitartás, energia... Az ürességet pedig balgaság lenne dicsérni, csalódást kelt, oktalanság lenne mást mondani.
Pillanatra fellángoló haragjára azonban mégis oltóhabot fecskendez, még ha nagy lánggal égett is egykor, ma már e a téma inkább elkeseredetté teszi, semmint igazán fúriává. Ez az egy szerencséje van a fiúnak, s éppen emiatt nem teszi hozzá azt sem, hogy bezzeg az öcséd.
Sőt, végül olyannyira visszavesz indulataiból, hogy még egy kisebb okítást is megenged magának. Arra nem tér ki, ő maga hányszor tapasztalta mindezt, mit adott fel a pozíciójáért, vagy éppen mikor és mit tesz érte. Akadna a listán olyasmi, ami a legkevésbé sem illik egy makulátlan ember életrajzába. Úgy gondolja, hogy jó emberek nem léteznek, és pusztán a célok azok, amelyek igazán szelektálnak. Az eszközök másodlagosak - noha van, ami felett nem, vagy csak nagyon nehezen tudna szemet hunyni. Hogy akadt-e már ilyen?
Nem derül ki.
Gondolod, hogy nem találtam? – kérdi kissé nyersen, nem szereti az efféle kritikát. Ő mindent megtett, tényleg mindent, sőt még többet is, ezt egyedül csak ő tudhatja - na jó, volt valaki, egyszer régen, a homályos múltban, aki még ma is indokolatlanul sokat tudhat -, erre a saját fia köt bele a módszereibe, és azok hatásfokába? – Kérlek, Alexander, szerinted melyik a legmegfelelőbb? – kérdi, de hangjában csak úgy csöpög a maró gúny, nem baj, a fiú úgyis erre gerjed. Bár tudná, e kérdésben is mit rontott el?
Kiüríti poharát, a teáscsésze halk, jellegzetes koccanással ér az alátéthez, s egyúttal az asztalhoz.
Ezt nem is kell mondani, fiam, ezt egyáltalán nem kell – feleli, és hangja most először nyíltan lemondó, némi képzelőerővel csalódott, megbántott és szomorú. – Látta még, éppenséggel – feleli lassan. Akkor először hallotta azt, hogy a férfi elégedett vele. Egyúttal utoljára is, igazából aztán már túl sok lehetősége sem adódott, hogy bizonyítson. Szörnyű csapás volt, hiszen nem sokkal előtte szakított Argoval... Úgy érezte, nem éli túl.
Bizonyos értelemben nem is élte.
Az apja hiánya okán volt szüksége végül másik mentorra. Az ambíció kevés.
Sok generációs hagyomány, családi örökség - több, mint szokás. – és számára valóban több is, kulturális javak forognak e körül, de a fiú képtelen megtalálni ezt az utat, még úgy is, hogy az a lába előtt hever.
Igazán szomorú, szerencsétlen eset.
Vissza az elejére Go down


Alexander V. Spark

Kor :
34
Keresem :
Hozzászólások száma :
54
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyVas. Okt. 02, 2016 3:51 am

Igazából semmi kétségem nem volt afelől, hogy milyen megjegyzései lesznek Barringtonnak Katherine kapcsán. Természetesen semmiképp sem hagyhatja ki, hogy azzal a fölényes, lenézéstől csöpögő hangsúlyával említse a lány foglalkozását. Elgondolkozom néha, hogy vajon az általa ideális világban mindenki auror, de legalábbis a minisztérium szolgálatában áll? Vagy mégis hogy képzeli ezt? De nem is számít, igazán nem veszem magamra, nem áll olyan közel a szívemhez a szakma, hogy vitába szálljak érte, és az az érzésem Katherine is hasonlóképp érez.
Ami persze ezután jön, az elmaradhatatlan atyáskodás. Semmi maszlag, semmi finomkodás, csak a lényeg. Nem tudok másképp reagálni, önkénytelen kiszaladok egy apró kacaj, és az arcomra is egy olyan mosoly ül ki, ami tisztán tükrözi nem vagyok meglepve.
- Nem gondolom, hogy történt volna az ebéd alatt, amire ezt a megállapítást alapozhatná. Arról pedig nem tudok, hogy előtte ismerte volna a hölgyet, vagy netalán tévedek? - hangom enyhén haragos, amivel igyekszem érzékeltetni, hogy a kijelentést személyes sértésként veszem, - még ha nem is - egyúttal a kérdésnek enyhe fenyegető hatást szánok, jelezvén, hogy nem örülnék, ha ezúttal is oda ütötte volna az orrát, ahova nem való. Persze inkább csak puhatolózok a kérdésben, hisz ha valóban megszimatolta volna a dolgot már valószínűleg lépett volna a kérdésben, bár ebben nem lehetek biztos.
Hiába érzem a férfiben gyűlő feszültséget - ami itt-ott bennem is felüti fejét - nem érzem úgy, hogy itt az ideje lecsillapítani, épp ellenkezőleg.
- A gondolatiság valóban, de Önnek úgy is olyan jól megy már hogy saját akaratával pótolja másokénak hiányát - felelem elismerősen, persze a valóságban sokkal szemrehányóbb dolgot nem is igazán mondhatnék.
Valóban sosem volt bennem égő vágy, ami az aurorság felé vonzott volna, ez annak ellenére is látszott, hogy igazán igyekeztem leplezni. Barrington valószínűleg a kezdetektől látta. De hogy azt miért nem vette észre, amit igazán akartam, az Ő elismerését nem tudom megmondani. Talán nem akarta meglátni, vagy épp látta és pont ezt használta ki.
A férfi érezhetően nehezményezi a visszajelzést nevelési technikája kapcsán, feltételezem, mint mindig, most is úgy véli Ő nem hibázott, a kívánt eredményt csak a körülmények, vagy mások hibája lévén nem kapta meg.
- Nos ez csak attól függ, mi volt a cél - válaszolok végül, és megállom, hogy ne vágja rá, hogy nem csak gondolom, de tudom is. - Valóban kíváncsi a véleményemre ez egyszer vagy csak költői kérdés az Ön részéről? Mindenesetre akármelyik is a válasz, legegyszerűbb ha majd megnézzük a gyakorlatban vajon az én megközelítésem hatásosabb-e, talán a közeljövőben - hagyom lógva a kérdést, egyetemben a felvetéssel, hogy talán számíthat egy új lóra az istállóban vagy épp unokára. Természetesen eszem ágában sincs gyereket vállalni, és ami azt illeti még Katherine házában sem voltam, nem hogy az ágyában, de persze ez az én kis titkom marad.
Volt egy idő, amikor felnéztem apámra, amikor még úgy éreztem, ha felnövök a nyomdokaiba akarok lépni. Egyrészt mert ezt várta el, másrészt pedig valóban úgy gondoltam olyan ember, aki követendő példát mutat. Idővel rájöttem ez az út nem az enyém, talán mostanra apám is erre jutott.
Felidézve a pillanatot mikor megkaptam a sikeres vizsgával járó címet, leginkább csak annyi jut eszembe mennyire meg voltam könnyebülve, hogy leesik az ezzel járó teher a vállamról. Fel sem merült, bennem, hogy Barrington büszkeséggel gondolna a teljesítményemre, akkor már nem is reméltem hasonlót, és valószínűleg inkább elégedett volt a ténnyel, hogy véghez vitte az akaratát. Így ez az apa-fiú pillanat elmaradt, ahogy sok más is.
Szereném azt mondani, hogy ez a hagyomány most itt megszakad, de mégsem teszem, egyenlőre semmiképp. Vannak bizonyos előnyei a pozíciónak, amikre bár eredetileg nem vágytam, most mégis hasznomra válnak.
- Bizonyos hagyományok idővel elavulnak, az új idők új tradíciót is kívánnak meg. Remélem nem szerepel a terveidben, hogy Sebastiant is belekényszeríted ebbe az életvitelbe - és bár eddig nem gondoltam igazán komolyan semelyik fenyegető megjegyzésem, ezt véresen komolyan gondolom.



A hozzászólást Alexander V. Spark összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Okt. 13, 2016 12:08 am-kor.
Vissza az elejére Go down


Barrington W. Spark

Kor :
50
Keresem :
Hozzászólások száma :
20
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Okt. 05, 2016 1:26 am



Alexander & Barrington








Mivel a fiú nem kérdi, így nem is derül ki, de szerinte minden foglalkozásnak megvan a maga létjogosultsága, és a legtöbbet elfogadja és tiszteli. Épp csak nem engedné szívesen a családjába. A firkászoktól pedig minimálisan, de tart is, hiszen melyik pék nem lesz lisztes egy idő után? Nos, róla is derülhetnek ki kellemetlen dolgok a végén.
De ami azt illeti, valójában még csak nem is ez a legfőbb gondja.
A fiú mosolyát látva megfeszülnek izmai, az inak, erek kidagadnak kézfején, de végül visszafogja magát, és nem csattan egy atyai maflás. Pedig Merlinre, de elkélne! Túl óvatos volt, túl tapasztalatlan a gyereknevelés területén, súlyos hiba, nagyon, nagyon súlyos. Mert persze jelen helyzet csak és kizárólag az ő hibája, neki kellett volna erélyesebbnek, keményebbnek lennie, amikor itt volt az ideje. Hanyagságának eredménye pedig épp most röhögi őt képen, a tiszteletlenség és neveletlenség erőteljes tanúbizonyságát téve. Ó, bár ne tombolt volna háború...
De a szavak hallatán halántékán is fenyegetően dagad ki egy ér, mérgesen réved a fiúra, hangja mégis visszafogottan cseng, mégis sokkalta fenyegetőbb, vészjóslóbb, mintha üvöltene.
Épp eleget mondtál, hogy így gondoljam. Méltatlan jellem, méltatlan vér. – olyan nyersen közli ezt, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne a szavaiban vibráló rasszizmus. Szerinte az is. Méltatlan a lány a saját családjára nézve is, ez legyen az ő bajuk, de az övékébe márpedig nem fog befurakodni, az biztos. Régóta tudja, milyen feleséget szán fiainak; üres fejű, arany vérű lányokat, aurort vagy semmittevőt, egyre megy, könnyen idomíthatót, olyat, aki nem kavarja fel az embert fejben, még annyira sem szívben, és csak mérsékelten ágyéktájon. Olyat, aki némán neveli az utódokat, és szó nélkül is tudja a helyét, egyúttal megbecsült nevű a köz előtt. Alexander pedig mindezt nemes egyszerűséggel köpi telibe.
De még most sem volt elég. A fiú nem tudja, hol szakad a cérna, tapasztalatlan, vagy csak ostoba, nehéz lenne megmondani. Egyik sem optimális, szomorúan veszi tudomásul, hogy ily botor, és még annyira provokatív, mozdulatában azonban nincs könyörület, sem szelíd elnézés, gyorsan mozdul, a régi reflexek nem koptak, gyors és pontos: így hát pillanatok alatt ver le egy atyai pofont Alexandernek, hacsak nem próbálja meg kivédeni - de annyira bolond tán még ő sincs.
Tán időszerű lesz akkor sajátot fejlesztened – morran rá most először kifejezetten megvetően. Hideg, acélos hang, vágni lehetne vele, de még mindig nem üvölt, legkevésbé sem tombol, a szituációban az ember pedig szinte kívánja, hogy bár azt tenné, annyira helyzetidegen a békés hang, a tökéletes kontroll alatt tartott mozdulatok, hogy játszi könnyedséggel generál velük feszültséget bárkiben.
Nem teszi hozzá, evidens - az a saját akarat egy irányba kell, hogy mutasson: egy olyanba, ami már rég ki lett jelölve. Valójában elkeseríti, hogy önnön fia ennyire... Jellemtelen, üres, végletekig sivár és pofátlan, szemtelenségében is mentes mindenféle szilárd kitartástól.
Szemei összeszűkülnek, ahogy a következő szavakat hallja. Nem gondol gyermekvállalásra, nem akar. – Alig várom, hogy kiderüljön – feleli szárazon. Csupán tekintete üzeni, ha rajta múlik, a kis... Hölgyike biztos, hogy nem szül gyermeket ebbe a családba. Hozzon helyette új lovat, kettőt, hármat, bánja is ő. Nevelje, rontsa el, érjen el sikereket - az sem érdekli. De hangot nem ad ennek, még nem. Ha házasságon kívül születne gyermek, az úgysem érdekelné. Nem adják hozzá sem nevüket, sem pénzüket. Ez nem lehet kérdés.
Lesújtó pillantást vet a fiúra, hangja felsőbbrendűvé válik, szikár, parancsoló.
Nem kényszerítem, ő maga akarja. Épp annyira, mint te magad is akartad, mielőtt... – sötét árny vonul át arcán – ...elkezdted volna a méltatlan partnerek gyűjtését. Ki lesz a következő, mondd csak? Egy hegyi troll? Illene a sorba, remek ízlésed dicsérné. – a hagyományok fontosságáról viszont nem szól.
Megtette már régebben, nem egyszer, lám, mennyi haszna volt.
Hálátlan kölyök. Ó, mennyire fog ez még fájni neked. Csak várja ki.
Vissza az elejére Go down


Alexander V. Spark

Kor :
34
Keresem :
Hozzászólások száma :
54
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyCsüt. Okt. 13, 2016 1:51 am

Méltatlan. Erős jelentéssel bíró szó, Barrington mégis úgy dobálózik vele, mintha csak "kérem" vagy "köszönöm" lenne. Jellem ügyében Ő pont nincs olyan helyzetben, aki ezzel a jelzővel illethetne bárkit, az pedig, hogy kinek mire méltó a vére értelmetlen kérdés, pont ugyan úgy kering mindenki testében és önti el minden ember agyát.
Mikor vihar közeledik szinte tapintani lehet a levegőben. A borús felhők gyülekezése minden tapasztalt tenger járót és józan eszű polgárt arra késztet, hogy elrejtőzzön otthona biztonságába. Aztán vannak olyanok, akik nem foglalkoznak a veszéllyel, még ki is hajóznak a nyílt vízre és próbára teszik a tenger haragját. Ritkán, de kölyök koromban is előfordult, hogy elcsattant egy-egy pofon. Ilyenkor nem csak az ütéstől pirosodott ki az arcom, de az agyam is elöntötte a vér, egyszerre éreztem szégyent, megalázottságot és dühöt. Most semelyiket sem igazán. Számítottam rá, szinte vártam.
Az ütés elől való kitérés csak egy pillanatra fordult meg a fejemben, inkább ösztön szinten, mint sem komoly gondolatként. Ha már felhergeltem az oroszlánt eszembe sincs megfutamodni.
- Az - itt hatásos szünetet tartok, amíg megtörlöm az ütés okozta, enyhén felszakadt ajkam - hogy nem eröltetem másokra, mint Te, egyáltalán nem jelenti, hogy nincs - azzal, hogy idáig fajult a helyzet, még az udvariasság látszatára sem érdemes energiát pazarolni, ez már nem az a szint. - De úgy látom a konfliktus kezelés még mindig olyan jól megy, mint régen. Ha valami nem úgy megy, ahogy Neked tetszik azonnal más eszközökhöz nyúlsz. Nem tudtam, hogy a zsarolás mellé már a fenyítés is felkerült a repetoárra - sokszor előfordult, hogy a Barrington által árasztott aura, a belőle sugárzó érzelmek megfélemlítettek, elrettentettek, de ez most nem az a pillanat. Egyenes a metsző szemekbe nézek, és állom a férfi tekintetét.
Sok mindent kinézek apámból, nem olyan férfi, aki félne bemocskolni a kezét. Hogy a jó ügyért, vagy épp a saját önzö szándékai érdekében? Az teljesen mindegy. Főleg, hogy az Ő fejében a kettő gyakran összemosódik. Megfordult a fejemben a terv kigondolása közben, hogy a válaszott lány nem lesz a legnagyobb biztonságban, sőt. De a harag és a keserűség elmosott minden fajta racionalitást. Ám ha arra kerül a sor, hogy szembe kell szálljak apámmal, nem fogok visszakozni, a tekintetem is ezt sugallja felé.
A férfi szavaira minden feszültség ellenére is feltör belőlem a nevetés, betölti a teret, szinte elmossa az előző pofon után maradt égető érzést, talán még meginvitálja a férfi egy másodikra is.
- Ha azt hiszed, hogy bármelykünk is önszántából lép a nyomdokaidba álomvilágban élsz. Mióta az eszemet tudom csak azt szajkózod, hogy nincs más hivatás csak az aurori, ez már-már agymosásnak is elment volna. Azt pedig nem áll szándékomban hagyni, hogy Sebastiant is belekényszerítsd ebbe. - azt nem teszem hozzá, hogy az aurori szakmát nem akartam, de hogy Ő elismerjen azt mindig is. Úgy se számítana. - Ha aranyvérű, presztizses családból származna és idomítható lenne biztosan könnyebben elfogadnád, mind az eddigieket. Az pedig, hogy ki mire méltó nem a Te tiszted eldönteni és soha nem is kértelek rá. De persze minden döntésem bojkottálnod kell - most igazán hallatszik a hangomon a bennem fortyogó méreg. A megfeszülő izmok, a megemelekedett váll, az egész lényem azt sugározza, hogy sok mindent becsmérelhet velem kapcsolatban, de van egy-egy kivétel.
Vissza az elejére Go down


Barrington W. Spark

Kor :
50
Keresem :
Hozzászólások száma :
20
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyHétf. Okt. 17, 2016 2:36 am



Alexander & Barrington








Kemény, kérlelhetetlen, talán egyenesen durva a pofon, amit lekever fiának. Még így is nagyvonalú, hiszen nem zárt ököllel mosott be neki, mint szokás azt férfiak között, hanem úgy, ahogyan nő üt meg másokat, vagy ahogyan egy apa inti jobb belátásra megtévedt fiát. Mert akként kezeli, ebből adódóan elnéző, még ha ezt rajta kívül vélhetőleg senki sem látja így.
Kell is, mert a fiú olyannyira eltévedt a rengetegben bolyongva, hogy a lehetséges lázadást kínáló ösvények közt is majdhogynem a legrosszabbat sikerült megtalálnia. Azt, amellyel az egész névre szégyent hoz, és nem csak önmagára. Úgy tűnik, az ütés józanító hatása ezúttal alulmúlja a vártakat, legközelebb nem lesz ilyen kíméletes, ha az erő nyelvére kell lefordítania a nevelési tanokat, ez bizonyos.
Nem ez jelenti azt, hogy nincs – vág a szavába élesen. Minden élessége és nyersesége ellenére is arckifejezése sokkalta békésebb, na nem azért, mert az ütéssel sikerült kiadnia magából a haragot és az indulatait, hanem azért, mert önmagát észrevéve kontrollja alá vonja a kérdéses izomcsoportokat. – Látom az illem és a tisztelet épp annyira jellegtelen számodra, mint a család becsülete és jó híre – jegyzi meg, bele sem megy inkább, milyen egyéb meggyőzésre is használható eszközök lapulnak még esetleg a tarsolyában.
A lányt nem fenyegeti meg ettől még, pláne nem nyíltan, direktbe, a fia előtt. Ha addig fajul a helyzet, szó nélkül fog intézkedni, úgy, hogy arról soha senki se tudjon, még csak efféle kósza dühkitörésekből se.
A nevetésre megrándulnak izmai, mintha csak gyomra rándulna tőle görcsbe.
Ujjai ökölbe záródnak, izmai megfeszülnek, és és hatalmas erővel csapódnak be, hogy minimum az egyensúlyból kibillentsék áldozatukat. Legalábbis gondolatban. A valóság ehhez képest sokkalta egyszerűbb, vagy legalábbis családi apa-fia beszélgetéshez illőbb módon békésebb.
A saját középszerűséged okozta csalódottságot légy oly kedves, ne vetítsd ki se rá, se rám. – feleli színtelenül – Persze nem kétlem, hogy Argo volt kedves felhívni a figyelmed a pálya hátulütőire – némi keserűséggel mondja, szinte megmagyarázhatatlan, jobb híján alighanem önnön illúzióvesztése miatt. – Kathleen pedig biztosít róla, hogy mágia nélkül is lehet remekül élni, gondolom – folytatja. Keresztnevén illeti a lányt, ha már Argonál elkövette ezt a hibát, legalább legyen következetes. Nem mondja ki, de nem is kell, ott lóg a levegőben: rengeteg remek mugli szakma is létezik - eridj, válogass közülük.Senki sem kényszerített. – veti még oda megvetően. Ez nem kényszer, ez dicsőség, tradíció és kötelesség. Egyszerre több és kevesebb, mint holmi kényszer.
Könnyebben fogadnám el, ha csak magadra hoznál szégyent, és nem az egész családra, mindünk nevére - anyádra és az öcsédre is. Persze annak sem örülnék, de nem tiltanám – a fiú szemébe néz. – Ha asszonyodul veszed... Nem vagy a fiam. – zárja végül. Nem fenyegetés, nem is hangzik annak. Nyers, lényegretörő tényként közli. Hangja ráadásul a korábbiakhoz képest is békésebben szól.
Mintha megfontoltabb is lenne, mikor ismét megszólal. – Az étkezésnek vége, épp annyira, mint mára ennek a beszélgetésnek. Kotródj innen - vele együtt. – és gondolkozz, teszi hozzá gondolatban. Nem akarja látni a fiút, de ennél egyértelműbben nem adja tudtára, ki van dobva.
Vissza az elejére Go down


Alexander V. Spark

Kor :
34
Keresem :
Hozzászólások száma :
54
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyHétf. Okt. 24, 2016 12:45 am

Őszintén úgy gondolom, hogy az erőszak a gyengék mentsvára. A tehetetleneké, akik úgy érzik nem segít már szó vagy kérlelés, és máshogy nem tudják elérni, amit akarnak. Ez a pofon is ilyen érzést kelt bennem, az égő fájdalom mellett. Úgy gondolom Barrington elérte azt a határt, ahonnan úgy érzi nem tud jobb belátásra bírni és a maga által kikövezett útra terelni, csak ha puszta, közönséges erőszakhoz folyamodik. De valójában már azon a válaszvonalon és rég túl estünk, ahol ilyesmi belátásra tudna bírni. Megkockáztatom, ha az élet értelmét hányná most a szememre a férfi az se érdekelne.
- Az illem, mint olyan, mindig is erős pontom volt, ezt te is tudod, hisz ha valamit, akkor ezt alaposan belém verted, bár nem úgy, mint az imént - noha nem vagyok gyakorlott a gúny alkalmazásában azt mondják gyakorlat teszi a mestert, és volt kitől ellesnem a művészet apró trükkjeit - A tiszteletet pedig nem ártana kiérdemelni, de gondolom fontosabb volt a család becsületét és hírnevét erősíteni egy-egy esti kiruccanásod során - nem vetem meg apám, amiért félre lépett, legalábbis ezért nem. Helyette sokkal jobban sajnálom anyámat, de biztosan ő is észrevette már a jeleket, így nem kétséges, hogy ha akart volna, már lép az ügyben, elég talpraesett hozzá.
A férfi szavai, bár igyekszem nem mutatni fájó pontot értek. Sosem gondoltam magamra különlegesként, de ez nem volt olyasmi, ami csorbát ejtett volna az önbecsülésemen, ellenben mikor tőle hallom, az már jobban szíven üt. Nehéz levetkőzni a régi rossz szokásokat.
- Akkor esetleg fogadd meg a saját tanácsod és hagyd hogy legalább az egyik fiad eldönthesse mit kezd az életével - a férfi további szavait nem tudom igazán hova tenni, nem is tűnődöm rajta sokáig, a felgyülemlő düh és keserűség egyenlőre elnyomja a racionalitást, talán majd ha lecsillapodom átgondolom a hallottakat.
Mikor a nők lábára szoros fáslit kötnek és három számmal kisebb cipőt húznak gyerekkorukban, hogy aprónak tűnjön minden részük az sem kényszerítés, csak ösztönzés. Vagy mikor a kutyák fülét megvágják, hogy egy bizonyos módon nőjjön az is csak ösztönzés mi? Meg a nagy lófaszt. Barrington szótárában a kényszer szócikk alatt nem tudom mi foglalhat helyett, de nagyon el van tévedve a fogalom jelentéséről.
- Nem vagyok benne biztos, hogy számodra az elfogadás vagy az öröm rendelkezik-e bármiféle mögöttes tartalommal - valóban így érzek és eltűnődöm érzett-e a férfi valaha vidámságot, igazi felszabadult jókedvet, de feleslegesnek tartom firtatni a kérdést. Következő szavai egyszerre sokkolnak és csalnak keserű mosolyt az arcomra. Valójában nem vagyok benne biztos, hogy még a fia vagyok-e egyáltalán, a névlegességen kívül. - Ha férfit választok az nem jó, ha nőt, az sem. lehet valóban egy trollal kéne haza állítanom, vagy kimenni az istállóba és az egyik lovadat elhozni a következő ebédre, hátha az jobban tetszésedre lenne - nem kell kétszer mondani, ezt most nem. Valójában már eddig is több időt töltöttem el, mint érdemes lett volna, és úgy érzem talán egy-két évet is vesztettem az életemből a beszélgetés hatására, már ha az ilyet nevezhetjük annak.
- Egy élmény volt, mint mindig - ez valóban így is van, minden Barringtonnal töltött perc egy álom, csak épp a lidércnyomás fajtából. Ezzel a végszóval állok fel és hagyom el a helyiséget, majd az egykor otthont nyújtó házat is.
Vissza az elejére Go down


Barrington W. Spark

Kor :
50
Keresem :
Hozzászólások száma :
20
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyHétf. Okt. 24, 2016 1:48 am



Alexander & Barrington








Tudna még erről beszéli, és talán kellene is, de nincs se türelme, se szándéka. Nem a fia hangját, tetteit, gondolatiságát látja az egész mögött, hanem egy idegenét, egy kegyetlen felbujtóét. Azt is tudja, ki ez, mert az ő fia magától nem ragadtatná magát ilyesmikre. Egyszerűen nem.
Pedig lám, úgy kellett volna – jegyzi meg keserűen. Nagyon is úgy kellett volna, elkélt volna több fegyelem, szigor, erős kéz és ha kell, hát kíméletlen céltudatosság, és sokkal, sokkal magasabb elvárások. De eztán elsötétül tekintete. – Hát igen, azokban nyilván felettébb tapasztalt vagy magad is – feleli negédesen – Csak nehogy egyszer megtapasztald, milyen, ha a munkád hív, a szeretőd helyett. – tagad, persze, habár amit mond, az részben igaz. A fasz nappal is feláll, a kurva se megy sehova, ellenben a feladat olykor nem várhat.
Megpróbáltam, és lám, amint engedtem a vezetésen, máris nem tudod, merre visz az egyenes út... – ingatja fejét, szolidan félreértelmezve a szavakat, még egyet szúrva az előzőek után. Már csak azért is, mert bosszús, leginkább önmagára, túl sokat mondott, szarvas hiba volt bárkit is a keresztnevén említeni. Nem mintha ne le lehetne sok mindennek betudni a dolgot.
Veled kapcsolatban egyre kevésbé. – közli, kényelmetlenül őszinte vallomásként. A keserű mosoly nem eléggé megfanyalodott, hogy ne ébresszen benne majd' akkora haragot, mint a bikaviadalokon a kivégzésre szánt fenevadban a tény, hogy pontosan tudja: a halál a nézők között ül, csendben meglapul, figyel, és kiválaszt... – Remek választás lenne, minél nagyobb állat, annál inkább illik hozzád. – közelebb hajol hozzá – Nem érdekel sem a szakmája, sem a vére. DE. Ide csak boszorkányt merészelj hozni. – sziszegi, ezzel egyszersmind le is zárta a mai csevejt.
Már így is rengeteget engedett a kezdeti ideáljából, amelyet a fiatal férfinek elgondolt. Meg sem említi már inkább az általa választott hölgyet, Lady Annabellt. Ugyan, jó lesz Sebastian mellé is. Ő legalább megérdemli.
A fiú utolsó szavaira csak egy morranással reagál.
Percekig nem moccan, csak mérgesen réved maga elé, gondoltban mind inkább hergelve magát, és egyre inkább fejébe véve, hogy mindez csak egy ember műve lehet. Bizonyosan, hiszen az ő nevelésébe nem csúszott hiba, ez külső kéz műve.
Mint akit megszúrt valamit, úgy moccan meg, hogy aztán sietősen távozzék ő maga is a birtokról. Épp csak ő egy másikra megy, valakihez, akinek a szemére vetheti az egészet, azt, amerre a dolgok tartanak. Akinek mindez a hibája - mert ő tehet erről, kétség sem fér hozzá.
Megállíthatatlanul közeledik tehát Argohoz, hogy újfent ráborítsa az asztalt.


//köszönöm a játékot! =) //
Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Empty

Vissza az elejére Go down
 
Könyvtár
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magic of Darkness :: Távolabb :: London :: Otthonok :: Spark rezidencia-
Ugrás: