>
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Magic of Darkness
FOR IN DREAMS, WE ENTER A WORLD THAT'S ENTIRELY OUR OWN


Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Mondd el a titkod!

Válts gyorsan!

Felhasználónév:


Jelszó:


Legutóbbi témák
Vendég

Alexander V. Spark

Gwyneth Moss

Gwyneth Moss

Gwyneth Moss

Gwyneth Moss

Csoportok
Ki van itt?


Nincs

Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég
A legtöbb felhasználó (44 fő) Szomb. Szept. 24, 2016 4:23 pm-kor volt itt.


Megosztás
 

 Marietta Edgecombe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet


Marietta Edgecombe

Kor :
26
Hozzászólások száma :
103
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Marietta Edgecombe   Marietta Edgecombe EmptySzomb. Jún. 04, 2016 3:05 pm


Marietta Edgecombe

Főkarakter
Marietta
Csoport
Hollóhát
Play by
Marie Avgeropoulos
Foglalkozás
Tanuló
Karaktertípus
Saját
Különleges képesség
Animágus - holló

Belsö leírás
10 szó, amivel leginkább jellemezni lehet:
∆ Céltudatos: Mindig is tudtam, hogy mit akarok elérni az életben Auror, esetleg ereklyevadász leszek.
∆ Komoly: Aki céltudatos, az komoly is. A kettő tulajdonság szorosan összekapcsolódik. Azért nem vagyok én olyan túl komoly sem, csak akkor, ha a helyzet éppen azt kívánja.
∆ Akaratos/Kitartó: Mindig elérem, amit akarok kerül amibe kerül. Nem vagyok hajlandó rosszabbat elfogadni annál, mint amire vágyok.
∆ Okos: A tanulás számomra nem probléma. Talán pont ezért vagyok a Hollóhátban is. Szeretek minél többet tudni, és így a tudásomat gyarapítani, valamint fejleszteni.
∆ Érdeklődő: Számos tantárgy érdekel már a kezdetek óta és így tanulnom sem nehéz őket. Néha még előre is tanulok, ha annyira érdekes az anyag.
∆ Biztató/Motiváló: Ezt talán a barátaim tudják rólam a leginkább elmondani. Úgy gondolom, hogy ha már én ennyire biztos vagyok a jövőmben, akkor őket is motiválnom kell.
∆ Magabiztos: Sosem kételkedek önmagamban, mindig tudom, hogy elérem a céljaimat.
∆ Kalandor/Bátor: Imádok utazni és imádom a veszélyes helyzeteket, a problémákat és az akadályokat. Ezért szeretnék auror lenni, mert ott ez a tulajdonság nagyon a hasznomra lehet.
∆ Humoros: Aki komoly, az nem lehet vicces? Dehogynem! Én például imádok nevetni és amikor olyan hangulatom van, akkor még viccet is csinálok a dolgokból.
∆ Nyitott: Sosem jelentett problémát a barátkozás akár az idősebbekkel, akár a fiatalabbakkal. Nagy érdeklődési körömnek köszönhetően a legtöbb emberrel hamar megtalálom a közös hangot.


9 dolog, amit szeretek:
∆ Veszély
∆ Tanulás
∆ Nevetés
∆ Barátaim
∆ Shakespeare művei
∆ Bűbájtan
∆ Vajsör
∆ Csokitorta
∆ Repülés - hála az animágiának


8 dolog, amit nem árt tudni rólam:
∆ Auror vagy ereklyevadász akarok lenni
∆ Imádom Shekespeare műveit
∆ Animágus vagyok, ha átváltozok, akkor holló vagyok
∆ Mindig kiállok a barátaimért
∆ Félvér vagyok, ahogy az édesapám és az édesanyám is
∆ A The Beatles véleményem szerint a legjobb együttes
∆ Kedvenc színem a bordó és a sötétkék
∆ Bűbájtanból és Számmisztikából igazán jó vagyok

7 dolog, amit nem kedvelek:
∆ Azokat, akik elítélik a mugli születésű varázslókat ás boszorkányokat. Véleményem szerint, mindenki okkal kapja a varázserőt.
∆ Pókok
∆ Sár, mert attól mindig mocskos leszek
∆ Halálfalók, vagyis most már csak Ex-Halálfalók
∆ Sárga, utálom azt a színt... A narancs- és a citromsárgát is
∆ Allergia - sikerült valahogy összehoznom, hogy a fűfélére és a parlagfűre is allergiás vagyok. Utálom!
∆ Jóslástan, mert egyszerűen nem hiszek benne és mert semmi értelme


6 tevékenység, amit hobbiként űzök:
∆ Húgommal vagyok
∆ Olvasás
∆ Tanulás
∆ Futás
∆ Barátaim biztatása és az, hogy lelket öntsek beléjük
∆ Zenét hallgatok


5 mondat/idézet, ami sokat jelent számomra:
∆ "Az elmének (...) könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét." - GoT
∆ "A nevetés megmérgezi a félelmet." - GoT
∆ "A legalacsonyabban levő nem különbözik a magas rangtól, ha ráébred, hogy nyitott szívvel közeledünk hozzá." - GoT
∆ "Too many people strive to be what others tell them to be,but that means nothing!The point is just be yourself!"
∆ "Menj küzdj az álmodért, minden vágyadért, mi benned él."


4 dolog, amit sosem fogsz tudni rólam:
∆ Félek a pókoktól
∆ Utálom a rágcsálókat
∆ Az apukám leukémiás
∆ Sokáig féltem a sötétben


3 város, ahová el akarok jutni:
∆ Peking
∆ Rio de Janeiro
∆ Fokváros


2 becenév, amit adtak nevem:
∆ Marie
∆ Mary


1 személy, akire példaképként tekintek:
∆ Nem tudok választani apa és anya között, tehát mindketten


"A nevetés megmérgezi a félelmet."

Pálca
13 és fél hüvelyk, akácfa, sárkányszívizomhúr
Patrónus
pillangó
Erősség
könnyen tanul, bátor, kitartó, céltudatos
Gyengeség
szeretteiért mindent megtenne, fél a pókoktól és a rágcsálóktól
Dementorok
amikor kiderült, hogy az apukája leukémiás
Edevis tükre
az apukája egészségesen
Mumus
pók
Amortentia illata
régi könyv, csokoládé, narancs

Külsö leírás
165 cm magas vagyok, ami szerintem teljesen átlagos magasságnak számít. Hajam színe barna, és körülbelül a hátam közepéig ér. Egyenes szálú és általában kibontva hordom, de néha kontyba fogom. Szemem színe zöld, amit nagyon szeretek, mert ez nem gyakori szemszín. Mint azt már említettem, utálom a sárgát, így nincs is olyan ruhám, viszont imádom a bordót és a sötétkéket, a legtöbb ruhám ilyen színű. Kedvenc ruhadarabom a farmer, és a tornacipőkért is oda vagyok. Van egy nyakláncom, amin egy bronzérme van, ezt még a szüleimtől kaptam hat éves koromban és mindig a nyakamban van. Egy érdekes pillanatomban egy pillangót tetováltattam a lapockáim közé, a nyakam alá. Volt egy időszak, amikor megbántam, de mostanra már nagyon megkedveltem, mert gyönyörű, akárcsak a patrónusom.

Születési hely
London, Anglia
Származás
Félvér
Elkötelezettség
Status quo
Születési idő
1983. március 10.
Családi állapot
Egyedülálló
Roxforti ház
Hollóhát

Elötörténet

1994. szeptember 1.
Megtörtént. Hallottam, hogy a Süveg milyen sokat vacillált a leendő házamat illetően, de úgy érzem, jól döntött: a Hollóhát az a hely, ahova tartozom, s biztos vagyok benne, hogy a szüleim is büszkék lesznek rám, hogy ide kerültem. Az, hogy a szobatársaim között már most van felsőbb éves, számomra nem probléma, biztos vagyok benne, hogy jól kijövünk majd, a mellettem lévő ágy például egy ázsiai lányé, akit Chonak hívnak. Nem túl beszédes lány, de kedvesnek tűnik, még elég sok időm van arra, hogy megismerjem őt.

1995. július 2.
- Most komolyan ilyent akarsz játszani? - kérdeztem értetlenkedve a húgomat, aki egy évvel fiatalabb nálam és a szöges ellentétem. Szőke tincseivel, kék szemével olyan akár egy angyal, arcáról ártatlanság sugárzik minden egyes másodpercben, de ő mégsem tudja, hogy mit szeretne a jövőjétől. Igaz, ez egy tíz éves lánytól nem is várható még el. Még csak jövőre jön a Roxfortba, s ott bőven lesz ideje kiismerni önmagát és az erősségeit, hogy végül rájöjjön, mivel is szeretne foglalkozni a későbbiekben.
- Igen Marie! Olyan rég játszottál velem, és egész évben a Roxfortban vagy. Alig látlak - mondja szemérmesen szemét lesütve. Ettől a mondattól pedig beadom a derekam, és belemegyek a fura kis játékába. Bólintásomra hatalmas mosollyal reagál, majd mintha nem tudnám, elmondja a játékszabályokat. - Innen indulsz, és mivel én a piros akarok lenni, te leszel a sárga...
- Én nem leszek sárga! Utálom a sárgát! Te leszel a sárga! -
mondom hangomat felemelve, mire kitör egy kisebb veszekedés köztünk, hogy ki melyik bábuval legyen, mert nem lenne egyszerűbb egy varázslattal átszínezni... Nem, nálunk az ilyenekre sosincs megoldás, nálunk csak a veszekedés létezik ilyenkor.

1998. december 30.
Karácsonyi szünet. Jó érzés ilyenkor itthon lenni, egy kis szünet a suliból. A család együtt ünnepelte az ünnepet, eljöttek a nagyszüleink is, és szóba került az iskola is. Mindenki értékeli, hogy a szüleim nyomdokaiba lépve, kitartok az aurori hivatás mellett már több éve, bár azt is megemlítették, hogy az ereklyevadászos terv sincs ellenükre. A húgom azonban egyáltalán nem tudja, hogy merre tovább. A jegyei sem túl jók az iskolában, a szüleim inkább tűrhetőnek hívják őket. Egy-két tantárgy van csak, amiből remekel, így azokból kell kitalálni neki a munkát, amivel később dolgozni akar. Ilyen hozzáállással nem is csodálom, hogy nem a Hollóhátba került. Mikor meghallottam a Teszlek Süvegtől az ő házát, teljesen lefagytam. Reméltem, hogy az én házamba kerül, de nem így történt, azóta ebbe már beletörődtem.
A szüleink ma családi megbeszélést tartottak velünk. Apa elmondta, hogy leukémiát diagnosztizáltak nála. Elkezd járni kemoterápiára és gyógyszereket is kap. Nem tudom, mi lesz velem, ha ő elmegy, mert tudom, hogy erre a betegségre nincs gyógymód.

1999. január 20.
Nem bírtam tovább, beszélnem kellett valakivel apa betegségéről és erre csak a legjobb barátom, Leo volt alkalmas. Már nem is emlékszem mióta vagyunk ennyire jóban, hiszen mindig is szembe szomszédok voltunk. Valószínűleg még sosem látott ennyire összetörve, mindig én vagyok az, aki motiválja őt és aki próbál segíteni neki abban, hogy ne búsuljon a szülei miatt. Igen, a szülei furcsák, hiszen nem tudtak beletörődni, hogy a fiuk a Mardekár helyett a Hugrabugba került és bevallom, nálunk is volt egy kis meglepődés, hogy Abi is oda került, de nem problémázott rajta senki sem a családból. A házak arra vannak, hogy a családunk legyen és a Teszlek Süveg mindenkit oda oszt be, ahol igazán otthon érezheti magát az iskolában töltött évei alatt. Sosem értettem, hogy egyesek miért pattognak azon, hogy ki melyik házba került, én például megkaptam már egy-két tanártól, hogy a Griffendélbe is kerülhettem volna, mégsem vagyok ott...

2000. július 12.
Miért van az, hogy ha végre még valakit közel engedek magamhoz, akkor annak általában nincs jó vége? Persze, ezt úgy értem, hogy ha az illető fiú... Az elmúlt tanévem ilyen téren elég eseménydúsnak mondható. Ott volt Dorian, akivel majdnem olyan lett a kapcsolatom mint Leoval, s mivel én úgy tudtam, hogy ő szintén meleg, még az is megfordult a fejemben anno, hogy kerítőnőt játsszak kettejük között. Azt történt az a kis incidens a Fekete-tónál, mikor kiderült, hogy végig hazudott nekem szóval... Szóval ja, érhető, hogy többet nem vágytam a társaságára, mert az egész kapcsolatunk egy hazugságra épült.
Nem sokkal ezután került a képbe Aaron, aki túl tökéletes volt ahhoz, hogy igaz legyen. De most komolyan, szőke fürtök, cuki akcentus és azok a gödröcskék az arcán, mikor mosolyog... Meg természetesen az, hogy legalább annyira szerette Shakespeare-t, mint én. Te jó ég, hiszen még egy időutazásos kalandot is összehozott kettőnknek és... És hivatalosan az volt az első randink, ott csókolt meg először... Mondom én, túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen és igazán számíthattam volna rá, hogy ez fog történni, hiszen azzal a lánnyal már olyan régóta barátok, tehát biztos jobban ismerik egymást mint mi ketten, de úgy érzem, akkor sem érdemeltem ezt, hiszen tudta, hogy történt már velem hasonló, egy nagy csalódás és mégis képes volt megtenni. Nem kellett mást tennem, mint vásárolni menni a belvárosba, szokás szerint Leo jött velem és leírhatatlanul hálás vagyok érte, hogy ott volt, mert egyedül nem biztos, hogy képes lettem volna feldolgozni a látottakat, azt, hogy Aaron, akit A barátomnak tartottam, éppen egy másik lánnyal csókolózik és láthatóan boldog volt és élvezte...

2000. szeptember 1.
Már a hetedik évfolyamot kezdem. Ez után már választanom kell hivatást és már biztos vagyok benne, hogy auror akarok lenni. Nehéz otthon hagynom a szüleimet, de annak örülök, hogy apa - állítása szerint - most jobban van. Nehéz őt itt hagyni, de muszáj visszamennem az iskolába, főleg a mostani helyzetet tekintve érzem szükségesnek a tanulmányaim folytatását és azt, hogy minél jobban teljesítsek. A háború közeleg, mindenki erről beszél és szükség lesz az aurorokra, ha eljön az idő.


A hozzászólást Marietta Edgecombe összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 04, 2016 2:52 am-kor.
Vissza az elejére Go down


Leonard Twinter

Keresem :
Nobody
Hozzászólások száma :
41
Hírnév :
0

TémanyitásTárgy: Re: Marietta Edgecombe   Marietta Edgecombe EmptySzomb. Szept. 03, 2016 2:43 pm

Gratulálunk, elfogadva!
Vissza az elejére Go down
 
Marietta Edgecombe
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Abigail Jane Edgecombe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magic of Darkness :: 9 és 3/4-ik vágány :: Beosztási ceremónia :: Elfogadott karakterek :: Hollóhát-
Ugrás: